XIV Regionalny Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych – Rychwał 2017

XIV Regionalny Turniej

XIV Regionalny Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych – Rychwał 2017 odbył się w ramach XVII Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych.

XVII Europejski Tydzień Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych trwa od 27 maja do 4 czerwca 2017 roku. W ponad 450 zawodach sportowych rozgrywanych na boiskach i stadionach 50 krajów Europy, weźmie udział ponad 45 tysięcy zawodników. Wydarzeniu patronuje Unia Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA) oraz narodowe federacje piłkarskie z 37 krajów Europy. W ramach Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej, w dwunastu województwach rozegranych zostanie 14 regionalnych turniejów piłkarskich Olimpiad Specjalnych. Jeden z takich turniejów odbył się dzisiaj w Rychwale.
W turnieju wzięły udział wzięli przedstawiciele drużyny z następujących ośrodków:

 • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Borzęciczki
 • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Kalisz
 • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Koło
 • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Konin
 • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Konarzew
 • Zespół Szkół Specjalnych Krotoszyn
 • Warsztaty Terapii Zajęciowej Turek
 • Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych Turek
 • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Rychwał

 

Zawody oficjalnie otworzyła Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Rychwał – Ewa Jędrzejczak.

…Każda grupa wyłoni swojego medalistę: złotego, srebrnego i brązowego. A w przyszłym roku, na wiosnę, spośród złotych medalistów odbędzie się losowanie. Złoty medalista wylosowany z dzisiejszej imprezy będzie reprezentował nasz region na ogólnopolskich igrzyskach letnich w Katowicach…” – powiedziała Violetta Kubacka, Wiceprezes ds. Sportu Oddziału Regionalnego Olimpiad Specjalnych Wielkopolskie – Konin. “Każdy z naszych zawodników chce wygrywać i to jest jak najbardziej dobre. Chcą wygrywać, chcą zdobywać gole, chcą grać w piłkę, z czego się bardzo cieszymy. Dziś, tu, występują w roli zawodników olimpiad specjalnych i wszyscy marzą o tym aby zagrać w przyszłym roku w Katowicach, na igrzyskach letnich…” – dodała Pani Kubacka.

W poszczególnych grupach zespoły zajęły następujące miejsca:

Grupa I:

 1. WTZ Turek
 2. SOS-W Konin
 3. SOS-W Rychwał
 4. ZPE-W Turek

Grupa II:

 1. SOS-W Koło
 2. SOS-W Borzęciczki

Grupa III:

 1. ZSS Krotoszyn
 2. SOS-W Konarzew
 3. SOS-W Kalisz

Idea Olimpiad Specjalnych narodziła się w Stanach Zjednoczonych, a jej początki sięgają lat sześćdziesiątych  XX wieku, kiedy to Eunice Kennedy Shriver, siostra prezydenta Johna Kennedy’ego, podjęła się stworzenia międzynarodowej organizacji sportowej dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Udostępnij:

Related posts

Leave a Comment

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

2 838 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>