VI Koniński Kongres Kobiet

VI Koniński Kongres Kobiet

VI Koniński Kongres Kobiet przeszedł do historii. Tegoroczna edycja Kongresu była szczególnie uroczysta, gdyż odbywała się w 100 rocznicę uzyskania praw wyborczych kobiet w Polsce.

Jak podczas poprzednich edycji, tegoroczna edycja Kongresu również cieszyła się dużym zainteresowaniem. W trakcie trwania Kongresu można było uczestniczyć w 3 panelach dyskusyjnych. Już o 10.00 rozpoczął się pierwszy z nich. Tematem była przemoc domowa. Podczas panelu ,,Przeciwdziałamy przemocy” Lidia Szymczak (kierowniczka Sekcji Poradnictwa Rodzinnego i Interwencji Kryzysowej MOPR w Koninie) oraz Katarzyna Wiśniewska i Anna Fedorowicz z Komendy Miejskiej Policji w Koninie omówiły miejsca schronienia dla ofiar przemocy domowej. Słuchacze dowiedzieli się gdzie w takich przypadkach można szukać pomocy. Na temat kwestii prawnych opowiedział mec. Grzegorz Wrona.
Kolejny panel dyskusyjny, poświęcony był setnej rocznicy uzyskania przez kobiety praw wyborczych. W dyskusji udział wzięły między innymi Hanna Bakuła, Maria Seweryn i Marta Dzido. Po tym panelu przed publicznością zaprezentowała się  Liwia Kasprzak w monodramie “Grzeczna

Po krótkiej przerwie obiadowej rozpoczęto ostatni panel zatytułowany “Wczesne wykrycie to życie“. Tematem do dyskusji była profilaktyka i wczesne wykrycie nowotworów narządów rodnych. Ważnym wnioskiem z tego panela jest aby Panie co najmniej raz w roku wykonywały sobie badanie cytologiczne i USG dopochwowe gdyż te badania pozwalają dość szybko wykryć zmiany nowotworowe w układzie rodnym. Wcześnie wykryty nowotwór w wielu przypadkach pozwala na 100% wyleczenie.

Na koniec Kongresu ze swoim recitalem wystąpił zespół “Ale Babki“.

W trakcie trwania kongresu Panie mogły skorzystać z bezpłatnych pomocy policji, MOPR-u, psychologa, konsultacji medycznych, masażu, porad fryzjera czy kosmetyczki. Można było zobaczyć najnowsze kolekcje ubrań oraz zaopatrzyć się w świąteczne dekoracje przygotowane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej TPD, mieszczących się przy ul. Tuwima.

 

Udostępnij:

Related posts

Leave a Comment

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

2 625 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>