Spotkanie Zarządu, trenerów i rodziców zawodników Warty RUMIN z Wójtem Gminy Stare Miasto

Spotkanie Zarządu, trenerów i rodziców zawodników Warty RUMIN z Wójtem Gminy Stare Miasto

Spotkanie Zarządu, trenerów i rodziców zawodników Warty RUMIN z Wójtem Gminy Stare Miasto odbyło się 13 października w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Ruminie.

Spotkanie Zarządu, trenerów i rodziców zawodników Warty RUMIN z Wójtem Gminy Stare Miasto, miało na celu za sygnalizowanie włodarzowi gminy, potrzeby powstania nowych pomieszczeń socjalno-sanitarnych przy stadionie w Ruminie. Poinformowano Wójta, że dotychczasowe pomieszczenia kontenerowe są już za małe i stare. Gospodarzom stadionu wstyd przyjmować drużyny, przyjeżdżające na mecze.
Jak wspomniano na spotkaniu, Warta Rumin, to nie tylko zespół seniorów. Obecnie w klubie trenuje i mecze rozgrywa ponad 150 zawodników w 9 grupach wiekowych. Do Rumina przyjeżdżają zespoły z całej Wielkopolski, np. z Nekli. Prezes Stowarzyszenia “Warta Rumin”, które jest właścicielem Klubu Piłkarskiego “Warta Rumin”, na spotkaniu poinformował, że zmieniły się przepisy OZPN. Stadion Warty ma ważną licencję do końca sezonu 2017/2018. Niestety Stadion nie spełnia nowych, zaostrzonych przepisów.

W obecności Zarządu, trenerów i rodziców zawodników Warty RUMIN, Wójt Gminy Ryszard Nawrocki zadeklarował, że postara się pomóc w zaistniałej sytuacji. Postara się zwołać posiedzenie Komisji zajmującej się sportem i przedstawi propozycję wpisania tej inwestycji do budżetu gminy na przyszły rok. Wójt zobowiązał się również do pozyskania wsparcia finansowego wśród lokalnych firm.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że drużyna Warty Rumin jest jedyną drużyną piłkarską w Gminie Stare Miasto. Jednak w zespołach Warty występują zawodnicy z Konina i innych gmin powiaty konińskiego.

Udostępnij:

Related posts

Leave a Comment

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

2 775 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>