Sala sportowo-środowiskowa w Liścu Wielkim

Sala w Liścu Wielkim

Sala sportowo-środowiskowa w Liścu Wielkim może zostać oddana do użytku już w 2019 roku. Podpisano umowę na budowę sali sportowo-środowiskowej w Liścu Wielkim.

W środę 15 lutego br. w auli Biblioteki Publicznej Gminy Stare Miasto podpisana została umowa na dokończenie budowy sali sportowo-środowiskowej w Liścu Wielkim. Wykonawcą wyłonionym w przetargu zostało Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego z Ostrowa Wielkopolskiego, spółka specjalizująca się w budowie obiektów sportowych, w tym sal sportowych i gimnastycznych.

Jak podkreślił wójt Ryszard Nawrocki samorząd jest niezwykle szczęśliwy, że prace nad tym długo oczekiwanym obiektem wkrótce się rozpoczną.  Zadanie nie mogło być wcześniej realizowane z uwagi  na spór graniczny. Jednak został on rozstrzygnięty sądownie na korzyść gminy i możliwe było wznowienie pozwolenia na budowę.

Najważniejszą częścią będzie sala gimnastyczna o wymiarach 24,72 m x 44,62 m.  Druga, mniejsza salka treningowo-taneczna o powierzchni 88m2. Powierzchnia głównej sali umożliwi rozgrywanie zawodów m.in. futsalu, piłki ręcznej, koszykówki czy siatkówki na pełnowymiarowym boisku. W obiekcie zaplanowano również zaplecza, pomieszczenia higieniczno-sanitarne, magazyny i pomieszczenia administracyjne.

W ramach umowy wykonawca dokona zagospodarowania działki, wykona cały obiekt łącznie z elewacją, zadaszeniem, oświetleniem i oknami. Zadaniami nie uwzględnionymi w umowie i przewidzianymi w kolejnym etapie są podłoga sportowa, wyposażenie obiektu, centralne ogrzewania, klimatyzacja, wentylacja i rekuperacja.

Przekazanie placu nastąpi w ciągu dwóch tygodni od dnia podpisania umowy. Zakończenie prac planowane jest na 30 czerwca 2019 roku. Inwestycja wyniesie 4 555 463,51 złotych.

Tekst i foto: Janusz Frysiak

Udostępnij:

Related posts

Leave a Comment

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

2 838 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>