Rada Gminy podjęła decyzję – Stare Miasto udzieli pomocy gminie Sośno

Rada Gminy

Rada Gminy spotkała się 31 sierpnia na kolejnej Sesji Rady. Jednym z punktów obrad było podjęcie decyzji w sprawie pomocy, jakie Stare Miasto udzieli gminie Sośno. Gminie poszkodowanej w wyniku niedawnych nawałnic.

Rada Gminy zebrała się na sierpniowej Sesji. Radni gminy Stare Miasto jednogłośnie przegłosowali uchwałę o udzieleniu pomocy finansowej w wysokości 10 tys. zł gminie Sośno, w powiecie sępoleńskim (woj. kujawsko-pomorskie). Gmina ta jest jedną z najbardziej poszkodowanych, przez przechodzące przed dwoma tygodniami nawałnice. Wsparcie będzie miało charakter finansowy z przeznaczeniem na usuwanie skutków żywiołu.

Samorząd Gminy Stare Miasto postanowił wesprzeć jedną z gmin, które najbardziej ucierpiały. Wybór padł na gminę Sośno gdzie w wyniku nawałnic zniszczonych zostało ponad 400 budynków mieszkalnych, 800 budynków gospodarskich, zerwane zostały dachy na budynkach użyteczności publicznej m.in. na budynku Urzędu Gminy, szkoły czy sali sportowej. Wyrwanych lub połamanych zostały tysiące drzew, rosnących przy drogach i na obszarach leśnych.

Na tym jednak zaangażowanie się nie kończy. 12 września do gminy Sośno uda się grupa strażaków-ochotników z gminnych jednostek OSP. Jak informuje Ireneusz Ćwiek – Prezes ZOG ZOSP RP w Starym Mieście, strażacy pojadą na miejsce, aby udzielić fachowej pomocy przy usuwaniu skutków nawałnic.

 

Sesja Rady Gminy

Udostępnij:

Related posts

Leave a Comment

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

2 461 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>