Poważny karambol na autostradzie A2

Karambol na PPO Żdżary-01.02.2018

Poważny karambol na autostradzie A2. Pijany kierowca ciężarówki staranował 5 samochodów. Do szpitala zabrano 5 osób w tym sprawcę karambolu.

Poważny karambol na autostradzie A2 miał miejsce przy punkcie poboru opłat w Żdżarach w kierunku na Warszawę. Jak się później okazało, pijany kierowca łotewskiej ciężarówki najechał na stojącego przed bramkami busa i inne pojazdy. Impet z jakim wjechał w busa był tak duży, że z busa został zerwany dach. Następnie uszkodził kolejne 4 pojazdy. Łamiąc bramki przejechał na drugą stronę i zatrzymał się w poprzek drogi, zaraz przy skarpie. Do szpitala zostało zabrane 5 ofiar wypadku, w tym sprawca, kierujący samochodem ciężarowym marki Mercedes. Przybyli na miejsce policjanci stwierdzili w wydychanym powietrzu 2,9 promila alkoholu. Wobec sprawcy, po opuszczeniu szpitala, najprawdopodobniej zostanie zastosowany środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego. Natomiast ciągnik siodłowy wraz z naczepą i znajdującym się tam towarem, zostanie odholowany na policyjny parking.

W wyniku zdarzenia, służby drogowe zamknęły przejazd autostradą w kierunku Warszawy i cały ruch kierowany jest objazdem. Pojazdy zjeżdżają na węźle Żdżary, następnie kierowane są DK 72 do Konina i tam ulicą Warszawską objazd prowadzi do Koła. W związku z tym kierowcy mogą stać w gigantycznych korkach na DK 72 i DK92.
Dopiero w Kole sznur pojazdów kierowany jest  ponownie na autostradę.

Z ostatnich informacji wiadomo, że jedna z poszkodowanych w wypadku, została zwolniona ze szpitala.

V I D E O

Udostępnij:

Related posts

Leave a Comment

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

2 838 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>