„Otwarte strażnice” to akcja uświadamiająca, jak postępować w zagrożeniu

„Otwarte strażnice”

„Otwarte strażnice” to akcja edukacyjna, mająca na celu uświadomienie, jak postępować w sytuacjach zagrożenia. Akcja jest też okazją aby zwiedzić strażnice i obejrzeć strażacki sprzęt.

W ramach akcji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo” konińscy strażacy zorganizowali w dniach 8 – 19 maja br. dni pn. „Otwarte Strażnice” w Jednostkach Ratowniczo-Gaśniczych  Nr 1 i 2 w Koninie.

Celem spotkań było propagowanie bezpieczeństwa wśród najmłodszych mieszkańców miasta Konina i powiatu konińskiego. Strażacy podczas wizyt przybliżyli dzieciom i opiekunom prawidłowe postępowanie podczas wystąpienia pożaru lub innego zagrożenia oraz omawiali prawidłowe zgłaszanie zdarzeń na numery alarmowe.

Podczas wizyt można było również bliżej poznać pracę strażaka oraz zapoznać się z posiadanym przez konińskie jednostki sprzętem ratowniczo-gaśniczym. Podczas prezentacji sprzętu strażacy bardzo chętnie odpowiadali na wszelkiego rodzaju pytania dotyczące zachowania się w przypadku zauważenia pożaru jak i w jego trakcie. Zwiedzający mogli nie tylko przyjrzeć się pracy strażaków, ale wysłuchać prelekcji poświęconych prawidłowym zachowaniom między innymi podczas pożaru, nad zamarzniętymi rzekami czy jeziorami. W ramach akcji „Nie dla czadu” strażacy opowiedzieli o zagrożeniach wynikających z ulatniania się tlenku węgla. Pokazywali także, jak udzielać pierwszej pomocy.

Łącznie w czasie „Otwartych strażnic” konińskich strażaków odwiedziło blisko 1000 dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli.

 

Udostępnij:

Related posts

Leave a Comment

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

2 838 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>