Młodzież zapobiega pożarom

Młodzież zapobiega pożarom

Młodzież zapobiega pożarom – eliminacje do turnieju wiedzy pożarniczej odbyły się w sobotę, 17 marca w Szkole Podstawowej Nr 3 w Koninie.

Młodzież zapobiega pożarom – pod takim hasłem odbywa się po raz 41, Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej. Tradycyjnie w marcu przeprowadzane są eliminacje powiatowe do tego turnieju.

17 marca br., w Szkole Podstawowej nr 3 w Koninie odbyły się eliminacje powiatowe – grodzkie XLI edycji OTWP, do których przystąpiło 41 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z Konina. Organizatorem eliminacji był Oddział Powiatowy – Grodzki ZOSP RP w Koninie oraz Urząd Miasta w Koninie.

Nad prawidłowym przebiegiem tych eliminacji czuwała Komisja złożona z funkcjonariuszy Wydziału Kontrolno-Rozpoznawczego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koninie, ZOSP RP i Wydziału Bezpieczeństwa i Ochrony Ludności UM w Koninie.

Uczniowie z poszczególnych grup wiekowych przystąpili do testu pisemnego. Następnie osoby, które uzyskały największą liczbę punktów przeszły do drugiego etapu turnieju, który wyłonił zwycięzców. Laureaci z danych grup wiekowych zostali zakwalifikowani do dalszego etapu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej na szczeblu wojewódzkim, który odbędzie się 17 kwietnia br. w miejscowości Borek Wielkopolski, powiat gostyński.

 

Zwycięzcy eliminacji powiatowych – grodzkich:

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe):

I. miejsce – Adam Błaszczak SP nr 15 w Koninie,
II. miejsce – Marcin Kulczewski SP nr 15 w Koninie,
III. miejsce – SP nr 6 w Koninie.

 

II grupa wiekowa (klasy 7 szkół podstawowych i klasy 2 i 3 gimnazjum):

I. miejsce – Dominik Rusin SP nr 7 w Koninie,
II. miejsce – Bernadetta Siek SP nr 10 w Koninie,
III. miejsce – Łukasz Trzcieliński SP nr 7 w Koninie.

 

III grupa wiekowa (szkoły ponadgimnazjalne):

I. miejsce – Martyna Szyjkowska III Liceum w Koninie,
II. miejsce – Jakub Kujawa Zespół Szkół im. Kopernika w Koninie,
III. miejsce – Brajan Bąk II Liceum w Koninie.

 

Wszystkim laureatom gratulujemy, a zwycięzcom życzymy sukcesu podczas eliminacji wojewódzkich.

Udostępnij:

Related posts

Leave a Comment

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

2 625 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>