Marsz Tolerancji w Koninie

Marsz Tolerancji w Koninie

Marsz Tolerancji przygotowała młodzież konińskich szkół. Jest on odwetem na działania nacjonalistów. Falą hejtu i telefonami do Dyrekcji Szkoły doprowadzi do odwołania szkolnego konkursu o tolerancji. Musimy pokazać, że my, młodzi, nie boimy się hejtu – mówili organizatorzy marszu.

Marsz Tolerancji zorganizowano żeby pokazać, że konińska młodzież jest tolerancyjna, a Konin jest tolerancyjnym miastem – powiedział jeden z organizatorów, Mikołaj Marcinkowski. O sprawie zrobiło się głośno po tym, jak III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Koninie wycofało się z organizacji konkursu plastycznego na temat tolerancji. Pedagodzy i uczniowie przygotowywali wydarzenie z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciwko Homofobii, Bifobii i Transfobii.
Konkurs jednak został odwołany z powodu telefonów do dyrekcji szkoły od Młodzieży Wszechpolskiej. Z falą hejtu po projekcji filmu “Nasz chleb powszedni” spotkało się także II LO w Koninie.
Mimo niesprzyjającej pogody w marszu uczestniczyło wiele osób z rożnych środowisk społecznych. Marsz próbowali zakłócić przedstawiciele środowisk skrajnie prawicowych lecz uczestnicy marszu nie reagowali na zaczepki.
Po dotarciu na Plac Wolności odbył się wiec poświęcony tolerancji. W wiecu uczestniczyli posłowie .Nowoczesnej i PO.
Udostępnij:

Related posts

Leave a Comment

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

2 838 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>