…mamy pełne ręce pracy, aby wydarzenie było jak najbardziej atrakcyjne…

KoKon 2018 - Olga Marcinkowska

…mamy pełne ręce pracy, aby wydarzenie było jak najbardziej atrakcyjne… – mówi w specjalnym wywiadzie koordynatorka Konińskiego Konwentu KoKon 2018.

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Konińskiego Konwentu KoKon 2018. W Młodzieżowym Domu Kultury, gdzie odbędzie się wydarzenie, praca wre. Wybraliśmy się tam na spotkanie z Koordynatorką tego wydarzenia, Panią Olgą Marcinkowską, aby porozmawiać o postępie prac i atrakcjach, jakie czekają na uczestników konwentu już 24 i 25 lutego, właśnie w MDK w Koninie.

– Dziękujemy, że mimo wielu obowiązków i zadań, znalazła Pani dla nas chwilę czasu aby porozmawiać na temat zbliżającego się Konwentu. Skąd wziął się pomysł na zorganizowanie w Koninie Konwentu KoKon?

– Zaczęło się od chęci zrobienia wydarzenia związanego z e-sportem dla młodych mieszkańców Konina, a cały koncept przerodził się w konwent zrzeszający fanów wszelako pojęte fantastyki.

 

– Skąd czerpaliście wzorce tworząc program festiwalu jak i całe wydarzenie?

– Tworząc konwent czerpaliśmy inspirację z innych wydarzeń tego typu, natomiast program wydarzenia tak naprawdę tworzy się sam, dzięki ludziom, którzy sami się zgłaszają, chcąc podzielić się swoimi zainteresowaniami.

– Ile czasu zajmują sprawy związane z organizowaniem konwentu?

– Do tej pory poprzednie dwa konwenty udało się nam zorganizować w miesiąc, natomiast jest to mało czasu i zbyt wiele spraw było niepewnych do samego wydarzenia. W tym roku zaczęliśmy przygotowania dużo wcześniej bo już na 6 miesiące przed datą konwentu – we wrześniu ubiegłego roku. Tak naprawdę przez cały ten czas mamy pełne ręce pracy, aby wydarzenie było jak najbardziej atrakcyjne.

 

– KoKon to impreza lokalna i na razie niezbyt duża. Czy planujecie w przyszłości rozszerzyć ją do formuły ogólnopolskiej, wzbogacić o prelekcje i noclegi dla uczestników?

– Tak jest to małe wydarzenie, natomiast możliwość noclegów na konwencie była zawsze i tak będzie również w tym roku. Jeżeli więcej osób wyrazi chęć zaangażowania to na pewno wydarzenie się rozwinie, poszerzy o prelekcje i inne nowe atrakcje.   Z tego co wiemy na naszym konwencie są osoby nie tylko z Konina, chociaż oni stanowią większość uczestników, natomiast odwiedzają nas ludzie z całej Polski.

 

– Jakie atrakcje przygotowaliście dla Konwentowiczów?

– Osoby śledzące nasze wydarzenie na Facebook-u oraz naszą stronę internetową znają już większość atrakcji. W tym roku można się spodziewać wielu gier muzycznych m.in. Ultra Stara, Osu czy mat tanecznych. Poza tym przygotowaliśmy salkę gwiezdnych wojen. Planowane są również warsztaty z origami. Przyjedzie wielu ciekawych gości m.in. Krzysztof Banaszyk- głos wielu znanych postaci m.in. Króla Lwa i Vernona Roucha, MysteryTV – zajmujący się opowiadaniem strasznych historii, grono osób tworzących portal Nonsensopedia , którzy również przeprowadzą kilka prelekcji, Krzysiek „KNX” Szymczak – znany polski youtuber oraz grupa Legio XXI Rapax zajmująca się rekonstrukcjami z czasów starożytności. Pojawią się również turnieje w CS:GO, Hearthstone i League of Legends.

Będzie można skorzystać salki przygotowanej przez Dawne Komputery i Gry, w której będzie można pograć na starych konsolach. Odbędzie się wiele turniejów w gry planszowe dzięki klubowi gier planszowych z Koła oraz wydawnictwu G3, a całe sobotnie wydarzenie zostanie zwieńczone koncertem grupy NanoKarrin. Oprócz tego odwiedzi nas poznańska drużyna Quiditcha, żeby zaprezentować ten niezwykły sport. Poza tym planujemy konkurs cosplay a także wielu znanych gości związanych z tym tematem. I jeszcze wiele, wiele innych atrakcji.

 

– Jak zachęcilibyście naszych czytelników do wybrania się na KoKon?

– Myślę, że każdy kto zna nasze atrakcje znajdzie coś ciekawego dla siebie. Dla każdego uczestnika przygotowaliśmy wyjątkowe identyfikatory oraz pierwszy raz w tym roku pojawią się informatory konwentowe.

 

– Kto zajmuje się organizacją tego wydarzenia?

– Organizatorów mamy wielu. Głównym organizatorem wydarzenia jest Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie, który jest reprezentowany przez Olgę Marcinkowską – koordynatorkę całego wydarzenia… Kolejne osoby, które pomagają przy organizacji to Klub Gier Fantastycznych z Koła – która zajmuje się sekcją planszówkową, Martyna Marcinkowska zajmująca się sekcją cosplayową, Bartosz Białobrzecki zajmujący się naszymi wolontariuszami – motylami, firma Webkom, która pomaga nam z sekcją e-sportową, Marek Dereszewski – nasz niezawodny grafik, oraz nasz nowy nabytek Jakub Prymus, który tak bardzo zaangażował się w organizację całego wydarzenia, że został naszym audytorem.

 

– Dziękujemy za rozmowę.

Chcielibyśmy poinformować, że Kurier PPK objął to wydarzenie Patronatem Medialnym i na naszych łamach możecie oczekiwać relacji z tego wydarzenia.

 

Udostępnij:

Related posts

Leave a Comment

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

2 371 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>