Kontrole wypoczynku dzieci i młodzieży w regionie konińskim

Kontrole wypoczynku dzieci i młodzieży

Kontrole wypoczynku dzieci i młodzieży w regionie konińskim połączono z pogadanką. Temat przewodnim były zasady  bezpiecznego zachowania się w miejscu pobytu jak i nad wodą.

Funkcjonariusze Wydziału Kontrolno-Rozpoznawczego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koninie wraz z funkcjonariuszami konińskiej Policji oraz przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Koninie przeprowadzili czynności kontrolno-rozpoznawcze już w 12 miejscach letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. Kontrole trwają od początku wakacji.
Podczas czynności kontrolnych dodatkowo funkcjonariusze w ramach akcji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” prowadzili pogadanki z dziećmi oraz młodzieżą na temat bezpieczeństwa podczas wakacji, szczególnie zwracając uwagę na prawidłowe zachowanie się podczas pobytu nad wodą oraz w przypadku wystąpienia zagrożenia.

Uczestnicy dowiedzieli się, jak bezpiecznie zachowywać się podczas nadchodzących wakacji. Wspólnie z funkcjonariuszami przypomniano, jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Jak spędzać czas wolny na placu zabaw, przy akwenach wodnych i innych miejscach na świeżym powietrzu. Zwrócono także uwagę na wzmożoną czujność w stosunku do osób nieznajomych, uważanie na to czym nas ktoś częstuje. Ostrzeżono również przed zabawami z obcymi zwierzętami. Zaprezentowano dzieciom postawę, jaką należy przyjąć kiedy zwierzę atakuje.

Udostępnij:

Related posts

Leave a Comment

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

2 961 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>