Konkurs Wielkanocny w Gminie Rychwał

Konkurs Wielkanocny Rychwał

Konkurs Wielkanocny w Gminie Rychwał odbył się już po raz siódmy i tak jak poprzednio, cieszył się wielkim zainteresowaniem. Kolorowe pisanki, palmy i baby wielkanocne można było podziwiać w palmową niedzielę, 9 kwietnia br. w Domu Kultury w Złotkowach. Impreza zorganizowana przez Sołectwo Złotkowy przy wsparciu Samorządu Rychwała.

Konkurs Wielkanocny ma za zadanie pobudzenie inwencji twórczej ale przede wszystkim wspaniałą zabawę i podtrzymywanie tradycji. Kultywowana w ten sposób jest tradycja wykonywania palm wielkanocnych, pisanek z wykorzystaniem akcentów regionalnych, rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych dzieci i młodzieży. Konkurs służy też kultywowaniu tradycji wypieku bab i ciast wielkanocnych jako potraw tradycyjnych, związanych ze Świętami Wielkanocnymi. W konkursie, w którym zgłoszono 45 prac, udział wzięły szkoły, przedszkola, koła gospodyń, sołectwa oraz osoby indywidualne. Z roku na rok możemy podziwiać coraz to piękniejsze prace. Komisja konkursowa ma nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców gdyż każda z prac zasługuje na nagrodę. Komisja konkursowa oceniając prace w trzech kategoriach: pisanka, palma wielkanocna i baba wielkanocna, przyznała następujące nagrody:

Pisanka

I miejsce –  Oddział Przedszkolaków 3-4 latki – Kuchary Kościelne

II miejsce – SKO SP w Białej Panieńskiej

III miejsce – Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Złotkowy

wyróżnienie – Maria Ozimska – Modlibogowice

Palma Wielkanocna

I miejsce –  Martyna Durska  – Jaroszewice Grodzieckie

II miejsce – Sołectwo Złotkowy

III miejsce – Hubert Flis – Biała Panieńska

wyróżnienie – Mieszko Cieślak – Jaroszewice Rychwalskie

Baba Wielkanocna

I miejsce – Barbara Kubiak – Grochowy

II miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich – Siąszyce

III miejsce – Joanna Kleczewska – Złotkowy

wyróżnienie – Julia Pawłowska – Kuchary Kościelne

 

Podczas spotkania można było podziwiać występy artystyczne dzieci ze Złotków, Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Grochowach, a także podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Rychwale. Nie zabrakło, jak zawsze przepysznych wypieków, o które zadbały Panie z miejscowego Koła Gospodyń. Gminny Konkurs Wielkanocny jest spotkaniem które wpisało się już na stałe w kalendarz wydarzeń kulturalnych gminy Rychwał.

Gratulując zwycięzcom, dziękujemy wszystkim którzy wzięli udział w tegorocznym konkursie. Słowa podziękowania kierujemy w stronę dzieci i młodzieży która przepięknie zaprezentowała się w części artystycznej. Dziękujemy Paniom, które zapewniły smaczny poczęstunek. Już dziś zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

 

Udostępnij:

Related posts

Leave a Comment

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

2 461 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>