Koncert Noworoczny 2018 w gminie Stare Miasto

Koncert Noworoczny 2018. Stare Miasto

Koncert Noworoczny 2018 odbył się w sobotę 13 stycznia. Koncerty noworoczne stały się już tradycją w gminie Stare Miasto. W tym roku swoim występem, koncert umilił ukraiński skrzypek, uczestnik polskiej edycji oraz finalista ukraińskiego „Mam Talent!“ (zajął drugie miejsce w 2012 roku – Oleksandr Bozhyk.

Koncert Noworoczny 2018 był okazją do podsumowania ubiegłego roku oraz przedstawienia planów na rok bieżący. Wójt Gminy Stare Miasto – Ryszard Nawrocki wspomniał o inwestycjach, które udało się zrealizować w minionym roku. W planach na nadchodzący rok jest choćby kontynuacja budowy Hali Sportowej w Liścu Wielkim, stworzenie małego kina w ramach programu “Kino za rogiem” czy też kontynuacja kanalizacji gminy. Na ten cel – pochwalił się Wójt – udało się pozyskać środki z funduszy Unii Europejskiej, gdzie wkład własny gminy wyniesie tylko ok. 10 % wartości inwestycji. Wójt i Przewodnicząca Rady Gminy Stare Miasto – Halina Turajska, gorąco podziękowali wszystkim organizacjom społecznym, pozarządowym, pracownikom oświaty, urzędnikom gminnym i wszystkim mieszkańcom za zaufanie, efektywną pracę i za wspaniałą współpracę. Wyrazili też nadzieję, że rok 2018 nie będzie gorszy i ta współpraca będzie się rozwijała.

Koncert Noworoczny 2018 był też okazją do rozstrzygnięcia konkursu na Człowieka/Organizację Roku 2017. Laureatem w tej kategorii został Jarosław Wadelski, nauczyciel, trener, założyciel UKS Powa Stare Miasto. W następnej kategorii, Rolnikiem Roku wybrano Zdzisława Wróblewskiego, który produkuje mleko w Modle Kolonii. Firmą Roku 2017 został DebetTrans, świadczący usługi księgowe i transportowe. W tym roku, po raz pierwszy przyznano też Filary. To specjalna nagroda wójta, zainspirowana przez mieszkańców Kars a przeznaczona dla osób mających wielki wkład we wspieranie Gminy. Pierwszym, nagrodzonym tą nagrodą mieszkańcem Gminy Stare Miasto został Jerzy Robak, lokalny działacz, współpracujący z Ochotniczą Strażą Pożarną i Kołem Gospodyń Wiejskich, uczestniczący w organizowanych imprezach lokalnych, wieloletni sponsor licznych wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych i sportowych na terenie gminy Stare Miasto.Po wręczeniu nagród wszystkich obecnych poczęstowano lampką szampana i Wójt wraz Przewodniczącą Rady Gminy wznieśli toast za pomyślność w bieżącym roku.

Po toaście na scenę wszedł Oleksandr Bozhyk.

Już od pierwszych nut swego występu zachwycił widzów wiruozerią gry na skrzypcach. Muzyczne show Oleksandra Bozhyka to program łączący klasykę, rock i pop. Wspaniała muzyka i żywiołowe wykonanie  zagwarantowało gorący i intensywny wieczór. Oprócz fenomenalnych umiejętności technicznych, graniczących wręcz z inspiracjami diabelskimi, zachowuje wyrafinowany gust w tworzeniu nowego brzmienia. Na nowo otwiera świat muzyki, niby znanej ale brzmiącej bardzo indywidualnie. Artysta wykonał też swoje popisowe numery – „Cztery żywioły” – jednoczesna gra na kilku skrzypcach oraz „Struny” – utwór, w którym widzowie trzymają smyczek a Oleksandr gra na skrzypcach.

Udostępnij:

Related posts

Leave a Comment

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

2 625 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>