Koncert kolęd w wykonaniu uczniów PSM w Koninie

Koncert kolęd w wykonaniu uczniów PSM w Koninie

Koncert kolęd w wykonaniu uczniów PSM w Koninie miał miejsce w kościele św. Ap. Piotra i Pawła w Starym Mieście. Interpretacja tradycyjnych kolęd na orkiestrę symfoniczną, chór i w wykonaniu organistów, przypadła do gustu obecnym na koncercie słuchaczom.

Koncert kolęd w wykonaniu uczniów PSM w Koninie rozpoczął się zaraz po wieczornej Mszy Św. Obecna na koncercie publiczność, miała okazję wysłuchać przepiękne kolędy w opracowaniu na orkiestrę symfoniczną i chór. W repertuarze muzyków znalazły się choćby: Bóg się rodzi, Jezus malusieńki, Gdy się Chrystus rodzi czy Przybieżeli do Betlejem.
Dwie kolędy z akompaniamentem orkiestry wykonała Antonina Waliszewska a na organach staromiejskiego kościoła, organowe opracowania kolęd zagrali: Dominik Zimny i Bartosz Wódczak. Tradycyjnie była też okazja do wspólnego kolędowania i publiczność została zaproszona do wspólnego wykonania jednej z kolęd.

Dyrygentami orkiestry i chóru byli nauczyciele konińskiej “muzycznej” – Elwira Chojnacka  i Andrzej Wójciński. Kolędy na chór i orkiestrę opracował Andrzej Wójciński.

Udostępnij:

Related posts

Leave a Comment

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

2 775 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>