KoKon 2018 zakończył się!

Konwent Fantastyki KoKon 2018

KoKon 2018 zakończył się wczoraj (25 lutego). Była to już trzecia edycja Konwentu Fantastyki w Koninie. Przez cały weekend wielbiciele fantastyki i gier mogli uczestniczyć w warsztatach, panelach dyskusyjnych i turniejach.


Największymi wydarzeniami tegorocznego KoKonu były turnieje Hearthstone, League of Legends i CS:GO. Wielkim wydarzeniem był też turniej Cosplay. To występy pasjonatów lubiący się przebierać w stroje postaci z gier i bajek.
Najważniejszą nagrodę w kategorii za najlepszy strój otrzymał Kamil Kulczewski za postać Arno Victor Dorian z gry Assassin’s Creed. Nagrodę za największe podobieństwo do postaci otrzymał Mateusz Leśniak za postać Vernona Roche z drugiej części Wiedźmina. Natomiast nagroda za najlepszy występ przypadła Darii Wróblewskiej i Dominikowi Szelidze za postacie Haruka Nanase i Rin Matsuoka z programu telewizyjnego Free!

Relację z tegorocznego konkursu Cosplay znajduje się TUTAJ. Dodatkowo, organizatorzy zorganizowali konkurs na zaprojektowanie i stworzenie własnego stroju Cosplay z odpadów.

Poza głównymi turniejami e-sportowymi, można było pograć w różne gry karciane i planszowe. Nie zabrakło innych atrakcji, takich jak karaoke, maty do tańca, sala dla fanów Gwiezdnych Wojen. Nie zabrakło też paneli dyskusyjnych i spotkań z ciekawymi ludźmi. W trakcie trwania Konwentu odbyło się spotkanie z twórcami Nonsensopedii. O CreepyPasta można było porozmawiać z twórcami kanału MysteryTV. Można było wysłuchać prelekcji i porozmawiać z zawodnikami poznańskiej drużyny w Quidditcha – gry wywodzącej się z Harrego Pottera. Gry przeniesionej z fantastyki do realnego świata.

Jedną z atrakcji niedzieli, było spotkanie z aktorem Krzysztofem Banaszykiem. To postać znana w świecie dubbingu. Użyczał swego głosu wielu postaciom filmów rysunkowych i fantasy. Między innymi wcielił się w rolę Vernona Roche z drugiej części Wiedźmina.

 

Udostępnij:

Related posts

Leave a Comment

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

2 774 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>