Impresje Muzyczne – Rychwał 2017

Impresje Muzyczne Rychwał 2017

Impresje Muzyczne – Piknik Orkiestr Dętych organizowany w Rychwale jest wydarzeniem, przyczyniającym się do upowszechniania i zwiększenia zainteresowania muzyką wykonywaną przez orkiestry dęte.

Impresje Muzyczne są wspaniałą okazją do wymiany cennych doświadczeń i spotkań muzyków. Przybyłe orkiestry prezentował swój dorobek artystyczny, pokazując jak ciekawa i przyjemna może być muzyka grana na instrumentach dętych. Muzycy zachwycali zgromadzoną publiczność dźwiękami płynącymi z instrumentów, a towarzyszące im piękne mażoretki w efektownych strojach swoimi układami tanecznymi.

Impreza rozpoczęła się już w sobotę (9 września), po południu. Rozpoczęto spotkaniem teatralnym pt. „Spotkanie z teatrem”. Na scenie jako pierwszy zaprezentował się zespół  Stowarzyszenia Vida Artis w musicalu „Król Bul”. Następnie swoją  część artystyczną zaprezentowały dzieci z Przedszkola Plastuś  oraz dzieci i młodzież z  Placówek Oświatowych gminy Rychwał. Kolejnym punktem sobotniego wydarzenia było  Narodowe Czytanie , które odbyło się już po raz piąty. Tym razem czytany był fragment dramatu S. Wyspiańskiego „Wesele”  w wykonaniu rychwalskich radnych. Wszystkich uczestników Narodowego Czytania, gości i publiczność, przywitał Burmistrz Rychwała Stefan Dziamara oraz Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Rychwale Elżbieta Zaremba. Na koniec wystąpił Zespół „KOP” z teatrzykiem dla dzieci pt. „Misiowa draka o drogowych znakach”.

Drugiego dnia wszystkie uczestniczące w Spotkaniu orkiestry, zespoły, Grupa Działań Specjalnych z 33 Bazy lotnictwa Transportowego w Powidzu, kolumna pojazdów armii Stanów Zjednoczonych Ameryki stacjonujących w Powidzu, quady, motocykliści, zaprzęgi konne oraz dzieci ze stowarzyszenia „Vida Artis”, zebrały się na Placu Wacława Jedyńskiego by przemaszerować wspólnie na Plac Wolności gdzie odbyła się część oficjalna uroczystości. Z Placu Wolności wszyscy zebrani przeszli do Parku Miejskiego w Rychwale gdzie na scenie wystąpiły orkiestry dęte z Woli, Wilczyna, Łososiny Dolnej, Kalisza, Czajkowa, Rajskiej, Mycielina, Rzgowa, Królikowa i Rychwała.

Organizatorami Rychwalskich Impresji Muzycznych była Orkiestra „Quantum” OSP w Rychwale, Burmistrz Rychwała oraz Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. Patronat objęli Wojewoda Wielkopolski, Marszałek Województwa Wielkopolskiego i Starostwo Powiatowe w Koninie.  Już dziś zapraszamy na kolejne Impresje Muzyczne już za rok.

Udostępnij:

Related posts

Leave a Comment

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

2 838 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>