18. Gala Powiatu Konińskiego

18. Gala Powiatu Konińskiego

18. Gala Powiatu Konińskiego odbyła się w piątkowy wieczór w Konińskim Domu Kultury.Od kilkunastu lat Powiat nagradza przedsiębiorców, społeczników, ludzi kultury i sportu specjalną statuetką związaną z marką promocyjną „Energia pokoleń”.

Gala Powiatu Konińskiego była okazją do podsumowania ubiegłego roku i nagrodzenia szczególnie wyróżniających się instytucji, firm i osób. Gala jest też okazją aby złożyć podziękowania wszystkim, którzy pomagają w rozwoju samorządności.

Stajemy przed Państwem aby serdecznie podziękować za miniony rok, za Państwa inicjatywy i przedsięwzięcia, za wspólne wypracowane praktyki. Za osiągnięte, dzięki wzajemnej argumentacji, kompromisu oraz wszystkie Państwa działania służące społeczności powiatu konińskiego…” – powiedział na wstępie swojego wystąpienia Janusz Stankiewicz, Przewodniczący Rady Powiatu Konińskiego.

…Uroczystości, która ma niejako charakter podsumowujący rok 2016. Ma wywołać refleksję, dokonać podziękowań dla przedstawicieli najlepszych uczestników życia gospodarczego i społecznego naszego powiatu. I na końcu ma być zabawa i rozrywką…” – tak scharakteryzował cele, odbywającej się po raz osiemnasty Gali Stanisław Bielik, Starosta Powiatu Konińskiego.

Podczas swojego wystąpienia, Przewodniczący Wielkopolskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych, Tadeusz Tomaszewski poinformował, że za pomoc w krzewieniu sportu na terenach gmin, Uchwałą Rady Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS honorowy medal 70-lecia Ludowych Zespołów Sportowych nadano burmistrzom gmin i miast Kleczew i Rychwał, wójtowi Starego Miasta oraz Tadeuszowi Nowickiemu, byłemu burmistrzowi miasta i gminy Golina.

Tytuł honorowy „Zasłużony dla powiatu konińskiego” przyznano Bolesławowi Pyrdałowi i Pawłowi Domańskiemu. Nagrodę dla Wolontariusza Roku zdobyła Beata Łuczyńska z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kleczewie.

Statuetkę w kategorii „Gospodarka” zdobyła Grupa Producentów Owoców Royal Sp. z o.o. ze Sompolinka w gminie Sompolno. W kategorii „Kultura” statuetka trafiła w ręce Sompoleńskiej Orkiestry Dętej i Przemysława Domagalskiego z Orkiestry Dętej w Kramsku. Nagrodę za działalność na rzecz rozwoju powiatu konińskiego w kategorii „Sport i Turystyka” otrzymał Robert Majdecki, popularyzator gry w szachy z klubu M-GOK GAMBIT Ślesin, międzynarodowy sędzia szachowy.
W ostatniej kategorii „Działalność społeczna” nagroda trafiła w ręce Pani Ireny Arend, sołtys Janowa i przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich w Dankowie.

Na zakończenie Gali wystąpił Jacek Wójcicki, aktor i piosenkarz, przez wiele lat związany z krakowską „Piwnicą pod Baranami”. Ma w repertuarze piosenki pisane głównie przez krakowskich poetów i kompozytorów. Występuje też w scenkach rodzajowych i charakterystycznych oraz parodiach o kabaretowym rodowodzie. Występ odbył się przy kameralnym akompaniamencie skrzypiec i fortepianu.

Po „uczcie dla ducha” można było skosztować potraw przygotowanych na tę okazję przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich w Mniszkach, Biskupicach, Rudzicy i Dankowie.

 

Udostępnij:

Related posts

Leave a Comment

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

2 625 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>