Festyn parafialny w Starym Mieście

Festyn parafialny Stare Miasto

Festyn Parafialny odbył się w niedzielę, 18 czerwca na parafialnym placu przy kościele pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Starym Mieście.

Wzorem poprzednich lat, również w tym roku proboszcz parafii zorganizował festyn parafialny.

Chcemy, by to był dzień nie tylko ciekawych wydarzeń, ale dzień wspólnoty wszystkich nas, tworzących to miejsce życia i wiary.” – mówi ks. Mirosław Dereszewski, proboszcz staromiejskiej parafii. Impreza rozpoczęła się kilka minut po 15.oo. Dzieci zabawiała między innymi Pani Melodia ze swoim asystentem Tofiko. Krótko po 17.oo na scenie pojawili się trzej tenorzy związani z Teatrem Muzycznym w Poznaniu: Mirosław Niewiadomski, Dawid Kwieciński oraz Kordian Kacperski. Panowie przedstawili swoje interpretacje największych przebojów operowych jak i muzyki rozrywkowej. Widzowie gorąco przyjęli interpretacje „Brunetki, blondynki”, „O sole Mio” czy „Love me tender” Elvisa Presley’a. Całość występu sprawnie poprowadził konferansjer – tenor Mirosław Niewiadomski, który piękną muzykę ubarwił dobrym dowcipem i anegdotami, towarzysząc widzom w zapierającej dech w piersiach wędrówce po krainie czarującej muzyki.

Po wielu bisach, na scenie pojawił się Mariusz Kalaga. W latach 1994-1997 współpracował, nagrywał i występował z zespołem Gang Marcela. Z zespołem tym nagrał płyty  „Kolędy – nastrój świąt” i „Bieszczady – country na swojską nutę”. Piosenki wykonywane z Gangiem Marcela, wzbogaciły jego repertuar o utwory „biesiadne” – dla wszystkich lubiących śpiewać „Zuzanna”, „Róże czerwone są”, „Rio de Janeiro”„Wesele u sąsiada”.

 

Udostępnij:

Related posts

Leave a Comment

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

2 838 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>