XII Powiatowe Obchody Światowego Dnia Ziemi 2017

XII Powiatowe Obchody Światowego Dnia Ziemi 2017

Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto, które obchodzone jest w 192 krajach świata. Na całym świecie obchodzone jest już po raz 47, a w Polsce obchodzimy je po raz 27.

Dzień Ziemi w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina  w  Żychlinie  odbył się po raz dwunasty. Powiatowe Obchody Dnia Ziemi, organizowane są pod patronatem Starostwa Powiatowego w Koninie oraz pod honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Tegoroczna uroczystość  przygotowywana była zgodnie z  hasłem  ONZ – „W kierunku natury”.

Chcąc   podnieść    świadomość    ekologiczną    młodzieży,    szkól   gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu konińskiego oraz miasta Konina, zapraszamy ją do udziału w 6 konkursach:

 

  1. Konkurs piosenki „Cuda natury
  2. Konkurs techniczny „Karmniki i budki lęgowe
  3. Konkurs plastyczny „Piękno świata zwierząt
  4. Konkurs na prezentacje multimedialną „Ekologiczny transport przyszłości
  5. Konkurs wiedzy „Formy ochrony przyrody w Polsce
  6. Konkurs na album „Gatunki wymarłe i wytępione w Polsce i na świecie

 

Od kilku lat przygotowywany jest również konkurs dla nauczycieli, opiekunów kół biologicznych i ekologicznych, animatorów edukacji ekologicznej, który w tym roku polega na opracowaniu „Ekologicznej gry dydaktycznej“.

Do wspólnego świętowania zgłosiły się szkoły z Konina, Żychlina, Rychwała, Liśca Wielkiego, Kramska, Grodźca, Starego Miasta, Sławska, Goliny, Budzisławia Kościelnego, Wysokiego i Kleczewa (Gimnazjum Nr 1,3,5,7 w Koninie, Gimnazjum im. Kard. S. Wyszyńskiego w Starym Mieście, Gimnazjum w Żychlinie, Gimnazjum  im.  Papieża  Jana Pawła 11 w Wysokiem, Gimnazjum w Sławsku, Gimnazjum w Golinie, Gimnazjum im. Przyrodników  Polskich w  Budzisławiu  Kościelnym,  Gimnazjum w  Liścu Wielkim,  Gimnazjum im. Jana  Pawła  11  w  Zespole  Szkół  w  Rychwale,  Gimnazjum  w  Kramsku,  Gimnazjum w Grodźcu, Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Rychwale, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie)

W  tym  roku  po  raz  pierwszy  zaproszono do wspólnego świętowania przedszkolaków, gdyż edukację ekologiczną trzeba rozpocząć od najmłodszych lat. Przedszkolaki (z Przedszkola Samorządowego w Starym Mieście, Przedszkola Nr 32 z oddziałami integracyjnymi w Koninie, Przedszkola nr 4 w Koninie oraz Oddziału przedszkolnego w Zespole Szkół w Rychwale) wzięły udział w konkursie plastycznym na plakat “Piękno świata zwierząt“.

W bieżącym roku w organizowanych konkursach wzięło udział 563 uczniów.

Nagrody w Konkursach ufundował Starosta Koniński Pan Stanisław Bielik.

Wszystkich gości zaproszono do odwiedzenia stoiska, na którym zaprezentowane były potrawy przygotowane przez uczniów ZSE-U na zajęciach z innowacji pedagogicznej pt.: „Tradycyjne produkty regionalne – nowoczesne gotowanie” prowadzonych przez panią Jolantę Knapkiewicz.

 

Udostępnij:

Related posts

Leave a Comment

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

2 371 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>