Dopalacze niszczą życie – wspólna akcja UG w Starym Mieście i konińskiej Policji

Akcja 'Dopalacze niszczą życie'

Dopalacze niszczą życie – wspólna akcja UG w Starym Mieście i konińskiej Policji. Ma ona na celu uświadomienie młodym ludziom, że dopalacze to śmiertelne niebezpieczeństwo.

Dopalacze niszczą życie to konkurs profilaktyczny ogłoszony w 2016 roku. Organizatorem była Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu przy współpracy z Samorządem Województwa Wielkopolskiego. Program Dopalacze niszą życie skierowany jest do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz rodziców i nauczycieli. Projekt, który powstał w 2015 roku realizowany jest na terenie całego województwa wielkopolskiego. Skierowany jest do dzieci, młodzieży oraz ich rodziców, opiekunów, a także nauczycieli. Działania które są realizowane w ramach projektu w postaci między innymi: konferencji, szkoleń, happeningów, spotkań z młodzieżą oraz ich prawnymi opiekunami, a także przedstawicielami środowisk pedagogicznych, pozwoliły na zwiększenie świadomości w obszarze zagrożeń związanych z uzależnieniami.

W ramach tego projektu, w roku 2016, Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu ogłosiła konkurs na plakat graficzny wspomagający tą akcję.  Autorką motywu bieżącej kampanii jest laureatka konkursu Aleksandra Lewandowska z Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Koninie, która w roku szkolnym 2015/2016 była uczennicą klasy III. Obecnie Ola jest uczennicą Liceum Plastycznego w Kościelcu. Konkurs ten miał na celu zaangażowanie młodzieży do działań w ramach profilaktyki rówieśniczej, która ma się przyczyniać do ograniczenia zjawiska zażywania narkotyków i dopalaczy.

Wspólne działania pozwoliły na realizację kampanii przy wykorzystaniu nośników reklamy w postaci: tramwaju w Poznaniu, autobusów komunikacji miejskiej w Koninie, Lesznie i Poznaniu, billboardów w Poznaniu. Jednocześnie opracowane zostały plakaty, które za pośrednictwem komend miejskich i powiatowych będą rozpowszechniane na terenie całego województwa wielkopolskiego.

Udostępnij:

Related posts

Leave a Comment

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

2 371 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>