Dni Staromiejskie 2017

Dni Staromiejskie 2017

Dni Staromiejskie 2017 miały tradycyjny przebieg. Jak co roku spadł deszcz, doprowadzając do sytuacji, w której mógł się nie odbyć koncert gwiazdy wieczoru – zespołu M.I.G.

Dni Staromiejskie rozpoczął dziś rano Dziecięcy Turniej Piłkarski. Po południu na scenie pojawiła się Orkiestra Staromiejska. Po koncercie orkiestry rozpoczęły się oficjalne uroczystości. Na scenie pojawiła się Przewodnicząca Rady Gminy Stare Miasto, Halina Turajska wraz z Wójtem Gminy Stare Miasto – Ryszardem Nawrockim. Włodarze gminy zaprosili na scenę, przybyłych na uroczystości gminne, przedstawicieli  miast i gmin partnerskich. Pojawili się przedstawiciele między innymi gmin: Mittenwalde (Niemcy), Komsomolskie (Ukraina), Rejonu Soleczniki (Litwa) oraz Gminy Godów w województwie śląskim. Przedstawiciele miast i gmin partnerskich, na ręce włodarzy złożyli mieszkańcom najserdeczniejsze życzenia i przekazali z tej okazji drobne upominki.

Na godzinę 18.00 planowany był występ Gwiazdy Wieczoru – zespołu M.I.G. Niestety, krótko przed ich występem, tradycji stało się zadość i lunął deszcz. Opady były na tyle silne, że spowodowały awarię sprzętu nagłośnieniowego. Po kilku minutach udało się opanować sytuację a deszcz osłabł na tyle, że podjęto decyzję o rozpoczęciu występu. Po kilku piosenkach deszcz przestał padać, a mieszkańcy mogli schować parasole i bez skrępowania przeżywać koncert  rodzeństwa z zespołu M.I.G.
Rodzeństwo Gwiazdowskich spieszyło się na kolejny dziś koncert lecz znaleźli chwilę czasu aby zabisować dla staromiejskiej publiczności. Na zakończenie, miły prezent dla gwiazd przygotował Adrian Jaworski z “Jaworski Sztuka Carvingu”. Był to pięknie wykrojony arbuz z nazwą zespołu.

 

Udostępnij:

Related posts

Leave a Comment

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

2 461 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>