Czarny Protest w Koninie

Czarny protest

Czarny protest zebrał na ulicach stolicy i innych miast, dziesiątki tysięcy ludzi – głównie kobiet. Protestowano przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Demonstracje pod hasłem “Czarny Piątek” zorganizowano jako reakcję na decyzję polityków PiS, którzy opowiedzieli się za dalszymi pracami nad obywatelskim projektem “Zatrzymać aborcję“.

Czarny Protest w Koninie, miał się odbyć, podobnie  jak w całej Polsce, w piątek 23.03.2018. Lecz z przyczyn proceduralnych protest zorganizowano w sobotę (24.03.2018) o godz. 16:00 przy ul. Chopina na schodach budynku Raj. Miejsce nie było przypadkowe gdyż właśnie w Pawilonie Raj swoje Biuro Poselskie ma Poseł Witold Czarnecki, który zasiada Sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.

Czarny protest to odpowiedź na planowane zaostrzenie ustawy aborcyjnej. Przypomnijmy: w poniedziałek 19 marca sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka pozytywnie zaopiniowała projekt obywatelski „Zatrzymać aborcję”. Trafił on do Sejmu bezpośrednio po apelu Konferencji Episkopatu Polski wydanym 14 marca. Duchowni zażądali rozpoczęcia procedowania w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego i zdelegalizowania aborcji w przypadku ciężkich, nieusuwalnych wad płodu. Projekt miał trafić do komisji polityki społecznej i rodziny. Planowano również głosowanie plenarne. Plany finalnie przeniesiono jednak na kwietniowe posiedzenie Sejmu.

Udostępnij:

Related posts

Leave a Comment

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

2 625 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>