38. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca rozpoczęty!

38. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie.

38. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca ogłaszam za rozpoczęty – ogłosił Józef Nowicki, prezydent Konina, wręczając dzieciom klucz do bram miasta. Do Konina przyjechało około 2500 artystów w wieku od 4 do 16 lat z różnych stron kraju i Europy, by walcząc o Aplauzy zaprezentować swoje artystyczne umiejętności.

Uroczystość otwarcia festiwalu odbyła się, tradycyjnie, w centrum miasta. Wszystkich uczestników witał prezydent Józef Nowicki w towarzystwie swoich zastępców: Sławomira Lorka i Sebastiana Łukaszewskiego. – Życzymy wam dużo satysfakcji z prezentacji artystycznych talentów. Niech zwyciężają najlepsi. Od tej chwili miasto jest w waszym władaniu. – powiedział do uczestników festiwalu prezydent Józef Nowicki.

Uczestników witała też Elżbieta Miętkiewska-Markiewicz, dyrektor Konińskiego Domu Kultury. – Rok minął szybko i znowu będziemy świadkami zmagań najlepszych z najlepszych. Trzymam za wszystkich kciuki. Życzę wam, by to był dla was czas pełen radości i spełnienia marzeń. Powodzenia!

I jak to na konińskim festiwalu, ze sceny popłynęła piosenka-hymn konińskiego festiwalu (tekst: Justyna Holm, muzyka: Stanisław Fiałkowski) w wykonaniu dziewczyn ze Studio Wokalnego KaDeKa z towarzyszeniem Fest Band pod kierownictwem Szymona Piotrowskiego :

 

Wpadnij, wpadnij do Konina
tu kariera się zaczyna.
Wpadnij, wpadnij do Konina, do Konina.
Czyś ty chłopak, czy dziewczyna
wpadnij wpadnij do Konina.
Wpadnij, wpadnij do Konina, do Konina.

 

Kilka minut później, kiedy już kolorowe balony zniknęły za horyzontem, na scenę w CKiS Dom Kultury „Oskard” wkroczyli wokaliści. Na scenie „Oskardu” pojawi się 126 wykonawców, solistów, duety i zespoły wokalne. Jutro finały. Kto w nich wystąpi, zadecyduje jury: Wanda Kwietniewska, Joanna Stefańska-Matraszek, Jerzy Petersburski, Janusz Tylman (przewodniczący jury), Kasia Wilk i Małgorzata Kazuś (sekretarz jury).
Na drugiej scenie festiwalowej, w KDK, zaczęły prezentacje zespoły taneczne, tu dużo większy ruch bo i wykonawców więcej.

Kiedy jurorzy będą pracować, na kolejnej scenie festiwalowej, postawionej na skwerze przed KDK, koncertować będzie Dawid Kwiatkowski (początek koncertu o godzinie 20.00. Dawid Kwiatkowski zadebiutował na polskiej scenie muzycznej w 2013 roku i od tamtej pory zdążył już wydać cztery albumy, w tym jeden anglojęzyczny zatytułowany ,,Countdown’’. Jego teledyski i utwory zamieszczone w sieci zostały odtworzone blisko 60 milionów razy. Ma też na swoim koncie mnóstwo nagród, m.in. MTV Europe Music Awards 2014 dla najlepszego polskiego wykonawcy oraz najlepszego artysty Europy Wschodniej, a także Nickelodeon Choice Awards, gdzie zwyciężył aż trzykrotnie.

 

Udostępnij:

Related posts

Leave a Comment

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

2 625 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>