32 runda Kobiecej Ligi Mistrzów UEFA

32 runda Kobiecej Ligi Mistrzów UEFA. Mecz pomiędzy Medykiem Konin a Olympique Lyon zakończył się porażką gospodyń spotkania aż 0:5!

32 runda Kobiecej Ligi Mistrzów UEFA rozegrana została dzisiaj (04 października 2017) na Stadionie Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego w Koninie. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 1515. Zawodniczki Medyka Konin, choć nie były faworytkami, wyszły na murawę w bojowych nastrojach. Od początku spotkania nic nie wróżyło tragedii. W doskonałej formie była napastniczka Olympique Lyon – Ada Hegerberg, która w spotkaniu z koniniankami “ustrzeliła hattrick”. Hegerberg zdobyła bramki w 11, 26 i 67 minucie meczu. Bramkarkę Medyka Konin, Emily Dolan, pokonały: w 31 minucie, trzeciego gola dla Lyonu zdobyła kapitan drużyny – Wendie Renard i w 83 minucie meczu Eugénie Le Sommer podwyższyła wynik meczu na 0:5 dla Olympique Lyon.

Nie dość, że koninianki przegrały swoje spotkanie, to w 60 minucie meczu doszło do jeszcze jednej tragedii. Mianowicie, w trakcie walki po wykonanym przez Francuzki, rzucie rożnym, kontuzji uległa zawodniczka Medyka Konin, Lynch Casidee. Obie Panie wyskoczyły do piłki i w trakcie lądowania zawodniczka Medyka, tak niefortunnie upadła, że jej gra zakończyła się otwartym złamaniem nogi. Obecna na stadionie karetka zabrała ją do szpitala. Próbowaliśmy dowiedzieć się w szpitalu o stan zdrowia pomocniczki Medyka lecz nie udało nam się skontaktować z lekarzem.

Spotkanie sędziowały sedzinie z Ukrainy. Sędzią głównym spotkania była Anastasia Romanyuk a na liniach pomagały jej: Maryna Striletska i Oleksandra Vdovina.